Sisukaart > Hinnakiri > BE.kategooria

BE-kategooria täiendõpe

Tavaline B-kategooria juhiluba võimaldab sõiduauto järel vedada kerghaagist, st haagist registrimassiga alla 750 kg. Kui soovite autoga vedada raskemaid haagiseid kui 750 kg, on kaks võimalust:
Haagise registrimass ei tohi ületada auto tühimassi ning autorongi (auto+haagis) summaarne registrimass peab jääma alla 3500 kg. See tähendab, et järelhaagisel ei ole võimalik vedada teist sõiduautot või muud masinat.
Osaleda meie BE-kategooria koolitusel, mis lubab B-kategooria sõidukiga vedada (sõiduki valmistaja poolt lubatud massiga) haagist, mille täismass on kuni 3500 kg.
BE-kategooria juhtimisõigust saab omandada täiendõppe korras (esmane juhiluba peab olema eelnevalt vahetatud juhiloa vastu). Koolitusel osalemise eelduseks on B-kategooria juhiloa olemasolu. Teooriakursuse maht minimaalselt 3 tundi, sõiduõppe maht vähemalt 2 sõidutundi. Koolitus lõppeb autokoolis teoreetiliste teadmiste ja sõiduoskuse kontrolliga. Peale koolituskursuse tunnistuse väljastamist saate minna Maanteeameti liiklusregistrisse taotlema BE-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust.

Üldreeglina piisab õppekavas ettenähtud kahest sõidutunnist koolituse läbimiseks, kuna suures osas on koolitusele tulijatel juba olemas kogemus väiksema haagisega sõiduki juhtimises. Kui selline kogemus puudub, siis võib osutuda vajalikuks juurde osta õppesõidu lisatunde.

Õppekava:

BE-kategooria õppekava2020